Марек Юнион-Ивкони подцени Славия и за малко да си изпати

11.03.2020

Марек Юнион-Ивкони постигна не лесна победа с 3:1 (25:22, 15:25, 24:26, 18:25) над Славия в среща от 20-ия кръг на Суперлигата по волейбол при мъжете. Мачът се игра в залата на „белите“ „Панайот Пондалов“ пред празни трибуни, заради грипната епидемия и опасността от коронавирус. И в 4-те гейма младите момчета от Славия играха добре срещу по-опитния тим на Марек. „Белите“ дори успяха да спечелят първата част, след като резултатът вървеше точка за точка, но в края на гейма наложиха волята си. В следващите 3 части обаче по-високото ниво на дупничани си каза думата и възпитаниците на Виктор Карагьозов взеха победа.

След този успех тимът на Марек Юнион-Ивкони остава на пето място в класирането с баланс от 11 победи и 9 загуби. Дупничани вече имат актив от 35 точки. Славия е твърдо на последното 12-о място в таблицата със само една победа от 20 мача. По програма Марек ще изиграе следващия си двубой от първенството още утре, четвъртък, от 17 ч., когато в Дупница гостува отборът на Черно море.