Марек Юнион-Ивкони взе 2 гейма в Монтана

30.10.2020

Марек Юнион-Ивкони загуби с 2:3 (27:29, 25:20, 25:17, 18:25, 15:12) като гост на Монтана в драматичен мач от 1-ия кръг в Първата осмица на Суперлигата по волейбол.

Двубоят започна равностойно, като двата съперника се гонеха точка за точка в първата част. В края повече устойчивост показаха дупничани. При 27:27 сервисът се оказа разликата, като след ас и блокада Марек затвори гейма в своя полза за 0:1. В следващите две части Монтана имаше водеща роля на игрището, като взимаше преднина, поддържаше я и ги спечели, като обърна до 2:1 гейма. Това не отказа дупничани, които отново показаха, воля и желание за борба. Началният удар отново бе оръжие за гостите и Марек взе инициативата, като направи разлика при 15:11. Всички усилия на домакините за обрат не стигнаха и тимът на Марек Юнион-Ивкони спечели гейма за 2:2. Тайбрекът тръгна равностойно. След осма точка обаче домакините успяха да се откъснат, запазиха разликата и наложиха волята си, а с това се поздравиха с крайния успех.