Марек Юнион-Ивкони разказа играта на Левски в София

27.01.2020

Марек Юнион-Ивкони спечели много важна победа като гост на Левски с 3:0 (10, 26, 20) в среща от 12-ия кръг на Суперлигата по волейбол. Макар и без лидера си Златан Йорданов, трансфериран в Турция, дупничани се представиха стабилно и затвориха чисто мача в зала „Универсиада“.

В първия гейм Марек игра много силно и го взе безапелационно, допускайки само 10 точки за противника. Във втората част Левски започна вихрено и бързо натрупа сериозна преднина. Стигна се до 21:13 и 22:16. Марек Юнион-Ивкни обаче възкръсна от пепелта при сервиз на Коце Стойков и изравни при 22:22. В крайна сметка дупничани намериха сили и да спечелят гейма за 0-2. В третия гейм дупничани просто използваха психологическото си предимство и без много затруднения спечелиха частта с 25:20, а с това и мача с 3-0.

Така двата отбора размениха местата си в класирането. Марек Юнион-Ивкони вече е 5-и с 8 победи и 4 загуби, а Левски е на 6-а позиция със същия актив, но с 2 точки по-малко. В следващия кръг на 31 януари Марек приема в Дупница най-силния отбор у нас Хебър.