Марек Юнион-Ивкони отпадна от Купата след загуба от шампиона

18.01.2020

Марек Юнион-Ивкони отпадна от турнира за Купата на България по волейбол, след като на ¼-финал загуби от Нефтохимик с 0:3 (9, 27, 22). Финалите се играят в бургаската зала "Младост".

Срещата започна по мечтан начин за домакините на турнира, които поведоха с 8:0 в първия гейм, а в крайна сметка го затвориха при разгромното 25:9. Във втората част Марек рязко подобри играта си и имаше добър шанс да изравни резултата в геймовете. Шампионите от Нефтохимик обаче показаха класа в решващите моменти и измъкнаха победата при 29:27 за 2-0. Третата част тръгна с преднина за гостите от Дупница, но бургазлии отново намериха изход и затвориха чисто мача с 3-0.

Най-резултатни за Нефтохимик бяха Николай Николов и Жани Желязков с по 13 точки. За Марек Юнион-Ивкони Павел Душков и резервата Петър Христосков приключиха с по 7 точки.

На полуфинал Нефтохимик ще има за съперник отбора на Добруджа, който отстрани Дунав.