
Дете е скочило на релсите на метрото на станция Сердика II, защото изпуснало зарчетата си. По чудо не е ударено от ток.
Директорът на "Метрополитен" Стоян Братоев съобщава, че движението на влаковете не е било възпрепятствано заради инцидента и не е настъпило нарушение на трафика.
Той обясни, че системата незабавно е била задействана и напрежението в участъка е било изключено.
"Там тече 825 волта ток, това буквално е убийствен ток. Несериозно отношение на родителите му. Може ли родители да оставят детето си по този начин да действа", коментира случаят Братоев пред БНР.
Той допълни, че от догодина на някои от метростанциите ще бъдат монтирани предпазни съоръжения, за да се избегнат подобни инциденти.


Стани фен на Facebook страницата на DenNews.bg




