Днес е стартът на лекоатлетическия маратон "Дупница рън"

07.04.2019

Между 150 и 200 участници се очаква да се пуснат в лекоатлетическия пробег "Дупница Рън", който стартира днес.  8,22 км е трасето по направлението пл.Свобода - Самораново и старт ще бъде даден в 10 ч. Тръгва се от центъра, през Спортна зала, Градска градина, Ловен дом, Резервоарите в Дренски рид, след което се продължава по черен път... Трасето е пресечено и много интересно за състезатели.
Осигурен е награден фонд за първите 6 в класирането при мъжете и жените, а за всички, които успеят да финишират, без значение от класирането им, ще бъдат осигурени специални медали.
Късата дисциплина "1 миля" ще стартира 5 мин след масовия старт и е изцяло за аматьори. За малчуганите пък има осигурено занимание "Детска атлетика", което ще започне в 10,15 часа отново на площад Свобода. В него ще се включат деца от Дупница, Благоевград, Перник, Сандански, София, като отново са осигурени награди от организаторите и спонсорите на надпреварата.