Кошмарът за Марек Юнион-Ивкони продължава

03.02.2019

Ново огорчение преглътнаха феновете на Марек Юнион-Ивкони. Волейболистите от Дупница записаха 6-та поредна загуба, отстъпвайки като гост на Дунав в Русе с 2:3 (23:25, 25:22, 25:21, 23:25, 16:14) в среща от Суперлигата.

В първия гейм Марек играеше добре и запази натрупаната преднина до края – 0:1. Във втората част дупничани отново взеха аванс, но допуснаха обрат и резултатът бе изравнен. Домакините и взеха 3-ата част, а гостите 4-ата, с което мачът влезе в тайбрек. Там Дунав поведе с 10:6 и се виждаше победител. Марек Юнион-Ивкони все пак съумя да изравни при 13:13, но домакините затвориха с 16:14.

Марек Юнион-Ивкони остава на 8-мо място в класирането след 5 победи и вече цели 10 загуби. Победата за Дунав пък бе 4-та, като на 9-ото място русенци са и с мач по-малко.

В следващия кръг Марек е домакин на аутсайдера Миньор (Пк) – победата е повече от задължителна.