Марек Юнион-Ивкони взе гейм на ЦСКА, но напусна 8-цата

25.02.2019

Марек Юнион-Ивкони допусна загуба от ЦСКА с 1:3 (25:18, 25:22, 21:25, 25:20) като гост в столичната зала „Васил Симов“ и това се отрази крайно негативно на класирането на дупничани. Срещата бе от 19-ия кръг на Суперлигата, а след нея тимът на Виктор Карагьозов изпадна от първата 8-ца.

Домакините показаха, че са по-голяма класа от съперника си и постигнаха успех. В атаката на Марек се получаваше играта през центъра, където разпределителят Чоно Пенчев отлично взаимодействаше с капитана Борислав Апостолов. Влизаше и силният сервиз на Пенчев, както и на моменти този на африканеца Иван Боб Онгом. Посрещането на дупничани обаче бе доста лошо, което повлия и на крайния изход от мача.

Така въпреки спечеления гейм, Марек Юнион-Ивкони вече има по-лоши показатели от Дунав. Русенци изпревариха дупничани в класирането по геймово съотношение и вече са 8-ми. Дунав има да играе и отложен тежък мач с шампиона Нефтохимик в Бургас.