Марек Юнион-Ивкони с трета пореда победа

06.12.2019

Марек Юнион-Ивкони записа трета поредна и общо шеста победа в Суперлигата по волейбол. Дупничани надиграха категорично като домакин Славия с 3:0 (25:17, 25:21, 25:14) в двубой от деветия кръг.

Домакините доминираха изцяло над съперника в първата част и без проблем поведоха в резултата. Темпото се запази до средата на втория гейм, след което "белите" поеха инициативата за кратко. Състезателите на Виктор Карагьозов успяха да излязат от ситуацията и увеличиха аванса си. В третата част в играта на столичния тим отново имаше проблясъци, но опитът на дупничани оказа влияние и успехът бе факт за малко повече от час. Треньорът на Марек даде почивка на Златан Йорданов и Костадин Стойков, както и шанс за изява на младоците Светослав Иванов и Любомир Янков. Топреализатор на мача стана именно Иванов с 15 точки. 10 точки добави Борислав Апостолов. За Славия Васил Николов приключи с 12 точки.

В следващия кръг Марек Юнион-Ивкони среща Черно море във Варна, а волейболистите на Северин Димитров играят срещу Левски. Мачовете са на 13 декември (петък).