С нерви и червени картони Марек Юнион-Ивкони удари ЦСКА

19.12.2019

Марек Юнион-Ивкони измъкна победа с 3:2 (24:26, 25:13, 25:21, 18:25, 15:12) над ЦСКА в последния си за годината мач от Суперлигата по волейбол. Пред около 700 зрители в Спортната зала в Дупница двата отбора допуснаха много грешки в играта си, поддадоха се на нерви на моменти, а домакините излязоха победители.

В първия гейм Марек взе преднина от 3 точки и дълго я удържаше. В края на гейма обаче като от нищото „червените“ изравниха, а след това и затвориха в своя полза за 0-1. Във втория и третия гейм дупничани играха силно и обърнаха резултата. В четвъртата част ЦСКА бе отборът, който диктува темпото, за да изравни за 2-2. Нервен и драматичен бе тайбрекът. Още в началото се стигна до спорни ситуации и разправии между играчите на двата отбора. Най-дейни бяха Златан Йорданов от Марек и ветеранът Ивайло Стефанов от ЦСКА. Включи се и треньорът на гостите Александър Попов, а на тримата бяха вдигнати червени картони от съдията на стола. Изнервянето бе използвано от домакините, които с помощта и на публиката затвориха при 15:12 и 3-2.