И Марек Юнион-Ивкони се изгуби в Добрич

04.11.2019

Марек Юнион-Ивкони загуби с 0:3 (22, 17, 21) при гостуването си на Добруджа в среща от 4-ия кръг на Суперлигата по волейбол. С успеха домакините продължиха перфектната серия, в която се намират – вече 4 победи с по 3:0.
Първият гейм дълго вървеше точка за точка. В самия край добричлии обаче се откъснаха и затвориха за 1-0. Във втората част равенството се задържа до средата на гейма. Тогава зачестиха грешките в полето на Марек, а играта на дупничани съвсем се разстрои. Смените на треньора Виктор Карагьозов също не дадоха резултат, за да се стигне до 2-0. В третата част Добруджа поведе със 7:1, но гостите от Дупница намериха сили да изравнят при 9:9. Добрата игра в защита даде предимство на домакините, които затвориха гейма на 21, записвайки 4-а поредна чиста победа.
Марек Юнион-Ивкони е 6-и в класирането, а Добруджа – първи.