Марек Юнион-Ивкони взе само гейм от шампиона

15.11.2019

Марек Юнион-Ивкони загуби с 1:3 (22:25, 25:22, 25:17, 25:22) от шампиона Нефтохимик в среща от шестия кръг на Суперлигата по волейбол. Мачът се игра в зала „Младост“ в Бургас, като домакините остават без поражение от началото на първенството.

Нефтохимик стартира силно в първата част, като поведе, след което позволи на съперника да изравни и да излезе напред. Лидерството се размени няколко пъти, но в крайна сметка играчите на Виктор Карагьозов наложиха волята си. В следващия гейм дупничани поеха инициативата, като удържаха темпото до 8:5. Ситуацията се разви идентично и отново ролите се размениха. Играта тръгна точка за точка, след което отново Марек оформи преднина. Бургаският тим обърна и в крайна сметка изравни за 1-1 гейма. Третата част стартира равностойно. Момчетата на Николай Желязков дръпнаха и благодарение на силната си игра в атака и на блокада взеха аванс при 25:17 за 2-1. Четвъртият гейм тръгна под диктовката на дупнишкия състав, но след серия от грешки на гостите пасивът на шампионите бе стопен. Последва ново догонване до 21:21, а домакините успяха да вземат инициативата. Атака на Денис Карягин сложи край на мача за 25:22 и крайното 3-1 гейма.

Волейболистите на Николай Желязков заемат лидерската позиция с пълен актив от 18 точки (6 победи). Дупничани са шести с 9 точки (3 успеха, 3 поражения). В следващия кръг Нефтохимик среща Левски в зала "Универсиада", а Марек приема Дунав (Русе). Мачовете са на 22 ноември (петък).