Кеф в Дупница! Марек Юнион-Ивкони гази с 3:0

30.10.2019

Марек Юнион-Ивкони изигра много силен мач и прегази Монтана с 3:0 (23, 17, 16) в Спортната зала в Дупница. Мачът бе от 3-ия кръг на Суперлигата по волейбол и се игра пред около 700 зрители.
Гостите се съпротивляваха само в първия гейм, в началото на който дори поведоха в резултата. Марек обаче бързо изравни, а след това без особени трудности затвори в своя полза. Във втория и третия гейм имаше само един отбор на полето и това бе този от Дупница. Домакините бързо спечелиха втората част, а в третата изглеждаше, че ще имат проблеми. 3-ият гейм вървеше точка за точка само до средата му, след което марекчани се разиграха и нямаше какво да им попречи да вземат чиста победа с 3:0. Страхотен мач изнесе либерото Владислав Иванов-Лимона, който бе повикан в националния отбор, както и ветеранът Костадин Стойков. Опитният посрещач бе изключително стабилен, а и допълнително надъхваше феновете по трибуните. За кеф на публиката Стойков бе избран и за играч на мача.