Марек Юнион-Ивкони не се забави с Левски, отнесе „сините“ с 3:0

18.10.2019

Марек Юнион-Ивкони стартира летящо в Суперлигата по волейбол, разбивайки с 3:0 (23, 11, 19) гостите от Левски. Мачът от първия кръг на първенството събра над 900 зрители в Спортната зала в Дупница.

„Сините“ започнаха добре двубоя и натрупаха преднина в началото на първия гейм. Авансът им обаче бързо бе стопен от домакините, които постепенно наложиха волята си и затвориха гейма с 25:23. От тук насетне тръгна играта на Марек Юнион-Ивкони и нямаше какво да спре дупнишките волейболисти към победата. Във втория гейм отборът на Левски, воден от Владо Николов, не оказа никаква съпротива, а в третия само отпускането в редиците на Марек позволи на „сините“ да натрупат приличен актив от точки.

Срещата изгледа бившият треньор на Марек Юнион-Ивкони Найден Найденов, както и друга легенда на българския волейбол – Димо Тонев. Убедителната победа постави Марек на първо място в класирането сред първия кръг на шампионата.