Нов трансфер и нова загуба за Марек Юнион-Ивкони

30.01.2019

Марек Юнион-Ивкони инкасира загуба с 1:3 (27:25, 25:21, 15:25, 25:15) като гост на Добруджа в мач от поредния кръг на Суперлигата по волейбол. Възпитаниците на треньора Виктор Карагьозов играха на прилично ниво, но силите им стигнаха за спечелването на само един гейм – 3-тият. Дупничани може да съжаляват за развитието и на първата част, която загубиха при 27:25. Като цяло обаче Добруджа бе тимът, който диктуваше темпото в зала „Добротица“.

Там Марек бе без африканеца Ив Мутабази, който вчера бе трансфериран в Турция. Угандиецът е преостъпен до края на сезона в отбора на Никшар, като от дупнишкия клуб се похвалиха, че сделката е изключително изгодна, както за Марек Юнион-Ивкони, така и за самия състезател.

Това бе 9-та загуба за дупничани в първенството, които имат и 5 победи и остават на 8-мо място в класирането.