Марек Юнион-Ивкони изравни от 0:2, но загуби от шампиона

25.01.2019

Волейболно зрелище предложиха Марек Юнион-Ивкони и шампионът Нефтохимик в мача помежду им игран в Спортната зала в Дупница. Гостите се наложиха трудно и драматично с 3:2 (19:25, 23:25, 25:22, 25:22, 12:15).

В първата част всичко вървеше по мед и масло за бургазлии, които взеха солидна преднина от самото начало, за да спечелят комфортно при 25:19. Във втория гейм Марек се събуди и на свой ред подобри играта си. Две спорни отсъждания на реферите в средата на гейма обаче дадоха леко предимство на гостите, същевременно и дупничани не се възползваха от множество извадени топки в защита. Опитният отбор на Нефтохимик използва това и поведе с 2:0. След това обаче Марек Юнион-Ивкони изигра два много силни гейма, публиката също помогна, а това доведе до объркване в Учиков, Братоев, Салпаров и компания. Разпределителят Чоно Пенчев бе във вихъра си, Марек изравни до 2:2, но след ново съдийско рамо в тайбрека Нефтохимик спечели мача.

Срещата бе дебют за новия треньор на бургазлии Николай Желязков, който след 1000 км път от Румъния пристигна при отбора в Дупница днес в 16 часа, а час по-късно бе в залата.