Марек Юнион-Ивкони финишира с победа, чака Нефтохимик

03.03.2018

Марек Юнион-Ивкони завърши с победа редовния сезон в Суперлигата. Волейболистите от Дупница се наложи с 3:1 (22:25, 25:22, 26:24, 25:16) над Черно море като гост в зала "Христо Борисов" във Варна в мач от последния кръг.
Срещата тръгна ударно за домакините от Варна, които поведоха със 17:9. Те изпуснаха солидния си аванс и допуснаха гостите да се доближат само на точка при 22:23 в края на частта. Въпреки това успяха да я спечелят. Във втория гейм лидерството се сменяше постоянно, но момчетата на Иван Тасев все пак изравниха резултата (1-1). Драмата в третата част беше в края, когато ту единият, ту другият отбор повеждаше в резултата, но опитът на Марек надделя. След това мачът просто се доиграваше.
Марек Юнион-Ивкони зае осма позиция в класирането с 9 победи, 13 загуби и 23 точки, а Черно море е на десето място в таблицата с 6 победи, 16 загуби и 19 точки.
След изиграването на всички двубои от 22-ия кръг станаха ясни двойките в четвъртфиналните плейофи. Играе се до две победи от три мача. Датите на срещите са 9, 12 и евентуално 16 март.