Шок за шампиона в Дупница! Марек Юнион-Ивкони прегази Нефтохимик с 3:0

12.03.2018

Истински шок преживя волейболният шампион на България Нефтохимик в Спортната зала в Дупница, след като Марек Юнион-Ивкони го разгроми с 3:0 (22, 22, 20). Мачът бе втори от четвъртфиналната серия в Суперлигата, с което дупничани изравниха резултата за 1-1.
Още в първия гейм тимът на Марек показа на шампиона, че гостуването му в Дупница не е приятна разходка. Домакините поведоха в резултата, а звездите на „нафтата“ се изнервиха. При резултат 16:14 дори бесният Валентин Братоев навлезе няколко метра в полето на Марек Юнион-Ивкони. Картон обаче не последва. Все пак посрещачът си получи жълтия картон няколко минути по-късно при нов изблик на нерви и пререкания с публиката, която това и чакаше. От ситуацията се възползва отборът на Иван Тасев и затвори при 25:22. Във втория гейм „нафтата“ поведе в 3 точки и дълго време държеже аванса. С мощна подкрепа от трибуните обаче Марек изравни при 18:18 и на свой ред поведе, за да затвори отново на 22. В третата част Марек Юнион-Ивкони играеше най-добрия си волейбол, а звездите от Бургас не вярваха какво им се случва. Така отново с помощта на феновете си Марек спечели и 3-тия гейм за чистата победа с 3:0.
3-тият последен мач от серията ще се играе на 19 март в Бургас.