Марек Юнион-Ивкони поигра един гейм с Монтана

08.02.2018

Марек Юнион-Ивкони загуби от Монтана с 0:3 (22:25,17:25, 12:25) в отложен мач от 13-ия кръг на Суперлигата. След добрия мач с Пирин (Рз) само преди няколко дни, сега дупничани отново играха изключително слабо и за пореден път разочароваха зрителите в Спортната зала. А срещата започна страхотно за домакините, които в първия гейм в един момент имаха преднина от 5 точки и играта им вървеше. Монтана обаче изравни при 20:20, а след това безпроблемно си взе гейма. Във втората част гостите поведоха с 4:0. Марек стопи разликата, но след това отново показа отчайваща игра на посрещане и Монтана лесно поведе с 2:0. И третият гейм започна като втория – с резултат 4:0 за гостите. Кошмарите за Марек Юнион-Ивкони продължиха, а съпротивителните сили на дупничани съвсем се изпариха. Така се стигна до 12:25 и 0:3.
Монтана остава на втора позиция във временното класиране с актив от 14 победи, 3 загуби и 39 точки. Марек Юнион-Ивкони заема осмо място в таблицата с 8 победи, 9 загуби и 20 точки.
В следващия кръг в петък Марек гостува на Миньор в Перник.