Марек Юнион-Ивкони взе само гейм от Левски, дупничани окончателно 8-ми

23.02.2018

Марек Юнион-Ивкони загуби с 1:3 (20:25, 25:16, 25:16, 25:20) от Левски в предпоседния кръг от редовния сезон на Суперлигата по волейбол. Гостите от Дупница започнаха много силно двубоя и още със старта на първия гейм направиха разлика в своя полза. Това им позволи без проблеми да вземат гейма при 20:25. Във втората част отборът домакин коригира играта си. „Сините“ заиграха по-уверено и бързо изравниха резултата в геймовете след 25:16. Ситуацията се повтори и в третата част, с което Левски поведе с 2:1. В решителния 4-ти гейм двата отбора често сменяха водачеството. Към края обаче няколко изумителни грешки в редиците на Марек Юнион-Ивкони подариха гейма на Левски, с което „сините“ спечелиха мача.
След загубата на Черно море от Хебър пък стана окончателно ясно, че дупничани ще завършат редовния сезон на 8-мо място.