Марек Юнион-Ивкони се разигра и удари Пирин (Рз) с тайбрек

02.02.2018

Марек Юнион-Ивкони победи с 3:2 (25:18, 27:25, 20:25, 23:25, 15:13) гостите от Пирин (Рз) в дербито на Югозапада във волейболната Суперлига. Зрителите в Спортната зала в Дупница останаха доволни от успеха на своите и от себераздаването на полето, което липсваше в предишни мачове.
Марек започна много силно и лесно спечели първия гейм, отпускайки на противника само 18 точки. Във втората половина на втория гейм Пирин натрупа преднина от 5 точки и се виждаше победител в частта. Дупничани обаче се хвърлиха на щурм и успяха да обърнат резултата в своя полза за 27:25 и 2:0. В следващите два гейма разложани подобриха играта си и макар и с доста трудности изравниха за 2:2. За Марек Юнион-Ивкони пък добре се включиха от скамейката Станислав Величков, Светослав Станков и особено юношата Светослав Иванов. В тайбрека с повече хъс и себераздаване дупничани затвориха с 15:13 и си спечелиха мача.
В следващия кръг на 9 февруари (петък) Марек Юнион – Ивкони гостува на Миньор в Перник, а Пирин приема Арда (Кж) в Разлог. Два дни преди това тимът от Дупница приема Монтана в отложен мач от 13-я кръг на Суперлигата.