Марек Юнион-Ивкони взе гейм на шампиона Нефтохимик

17.02.2018

Марек Юнион-Ивкони игра добре, но загуби от Нефтохимик с 1:3 (27:25, 23:25, 25:22, 25:22) в мач от 19-ия кръг на Суперлигата по волейбол в Дупница. Домакините започнаха много силно и в първия гейм дълго водеха в резултата. Накрая обаче класата и опитът на „нафтата“ си каза думата и геймът отиде в полза на гостите. Последва изключително оспорвана втора част, в която двата отбора сменяха лидерството си на няколко пъти, но Марек успя да изравни резултата. В останалите два гейма интрига отново не липсваше. Нефтохимик и Марек се гонеха в резултата, но все пак опитът на гостите от Бургас си каза думата и те спечелиха срещата.
Треньорът на Нефтохимик и най-успешен наставник в историята на Марек Юнион-Ивкони – Найден Найденов пък получи дар от феновете – икона на св. Иван Рилски.
В следващия кръг на 20 февруари (вторник) бургазлии гостуват на Арда в Кърджали, а Марек има визита на ЦСКА в София.