Марек Юнион-Ивкони мина Дунав за час и 15

09.11.2018

Марек Юнион-Ивкони постигна трета победа в Суперлигата, след като надигра категорично у дома новака Дунав (Рс) с 3:0 (25:18, 25:20, 25:19) в среща от четвъртия кръг. Волейболистите от Дупница бързо си решаваха геймовете, трупайки разлика още в самото начало и двубоят продължи не повече от 1 ч. и 15 мин. Единствено в края на третата част гостите от Русе записаха серия от няколко точки, но не съумяха да направят нещо повече. Реализатор №1 за победата на домакините стана Ангел Велков с 13 точки (2 аса, 2 блока). Борислав Апостолов добави 12 точки за успеха (2 аса, 3 блока). За Дунав на-резултатен бе националът Данаил Милушев с 11 точки ( 1 ас, 1 блок).
Дупничани вече имат 7 точки в актива си след 3 победи и 1 загуба. Дунав е с 4 загуби от 4 мача и 1 точка.
В следващия кръг Марек Юнион-Ивкони гостува на съседите от Миньор (Пк).