Марек Юнион-Ивкони потъна в Черно море

30.11.2018

Марек Юнион-Ивкони записа изненадваща загуба с 1:3 (25:20, 25:23, 22:25, 25:9) като гост на Черно море. Срещата бе от 7-ия кръг на волейболната Суперлига.

Мачът тръгна много добре за домакините, които натрупаха преднина още в началото на първия гейм, оказала се достатъчна за спокойно победа в частта при 25:20 и 1:0. Вторият гейм дълго вървеше равностойно, като след 20-та точка дупничани взеха удобен аванс от 2 точки. И когато Марек се виждаше победител, тимът на Черно море успя да обърне резултата за 25:23 и да спечели гейма – 2:0. Гостите от Дупница намериха сили да спечелят 3-тия гейм, но това бе всичко положително, което направиха във Варна. В 4-ата част Черно море дръпна внушително с 9:1 и след това затвори безпроблемно гейма при разгромното 25:9, а с това и мача с 3:1.