Марек Юнион-Ивкони се сблъска челно с класата на лидера

23.11.2018

Марек Юнион-Ивкони загуби тежко с 0:3 (25:17, 25:23, 25:14) от лидера в Суперлигата по волейбол Хебър в среща от шестия кръг на първенството. Домакините от Дупница бяха подкрепяни от близо 1000 свои привърженици, но не успяха да се противопоставят на класата на пазарджиклии. В първия гейм Хебър тръгна добре и макар да имаше леки колебания в средата на частта съумя да затвори в своя полза на 17. Във втората част отново тимът от Пазарджик започна добре и поведе с 5:1. След това Марек се разигра и изравни, а дори и натрупа удобна преднина при 16:10. При 20:17 обаче на сервиз застана Симеонов от Хебър и той доведе нещата до 20:24, след което гостите затвориха при 23:25. След нелепо изпуснатия гейм духът на играчите на Марек Юнион-Ивкони падна и логично Хебър взе 3-ата част, а с това и мача с 3:0 Най-резултатен в двубоя бе канадецът от Хебър Брадли Гънтър с 24 точки. Македонецът Александар Ляфтов приключи с 12 точки. За дупничани Ив Мутабази заби 10 точки. В следващия кръг Марек гостува на Черно море на 1-ви декември (събота).