Голяма драма! Марек Юнион-Ивкони сгъна Добруджа за втора победа с тайбрек

02.11.2018

Марек Юнион-Ивкони победи Добруджа с 3:2 (25:17, 27:29, 25:23, 23:25, 15:13) в Спортната зала в Дупница в среща от 3-тия кръг на Суперлигата по волейбол. Това бе втори успех за дупничани за сезона, след като в първия кръг надделяха със същия резултат у дома над Пирин (Рз). В първия гейм играта на Марек Юнион-Ивкони вървеше във всички елементи и дупничани бързо и лесно затвориха с 25:17. Голямата драма се разигра във втората част. Още в началото Добруджа дръпна с 5 точки и изглеждаше, че няма да има проблеми да спечели. Марек обаче изравни в средата на гейма и дори поведе с 1 точка. Гостите пък отново взеха аванс и контролираха действията на игралното поле. В самия край на гейма дупничани обаче пак изравниха, но Добруджа затвори при 27:29 за 1:1. След това двата отбора си размениха по един гейм с резултат 25:23, за да се стигне до 2:2 и тайбрек. В 5-ата част домакините показаха по-здрави нерви и с помощта и на публиката измъкнаха победата с 15:13 за 3:2.