Марек Юнион-Ивкони отчая феновете си

23.01.2018

Марек Юнион-Ивкони изигра изключително слаб мач и загуби с 0:3 (20:25, 20:25, 12:25) от отбора на Добруджа. Срещата от родната Суперлига се игра пред около 300 зрители в Спортната зала в Дупница, които след края на мача не можаха да скрият разочарованието си от представянето на своите любимци.
Двубоят започна с превес на гостите, които в началото на първия гейм поведоха с 8:4. След това Марек се опита да стопи разликата, но безуспешно, за да се стигне до 20:25 и 0:1. Вторият гейм вървеше точка за точка до средата му. На полето вече бе угандиецът Катбарт Малинга за дупничани, но и той не успя да помогне много на тима си и Добруджа затвори в своя полза за 0:2. Третата част бе тотално разочарование за домакините. Гостите като на шега поведоха с 8:0, а до края мачът просто се доиграваше.
След тази среща двата отбора размениха местата си в класирането. Марек Юнион-Ивкони вече е 8-ми, а Добруджа заема 7-ма позиция в таблицата.