Марек Юнион-Ивкони игра силно, но отпадна от Купата

12.01.2018

Марек Юнион-Ивкони отпадна от турнира за Купата на България по волейбол след драматичен мач с Монтана, завършил с победа за домакините на надпревараа с 3:1 (19:25, 25:23, 20:25, 25:27). Въпреки поражението, дупничани играха силно и показаха сериозно израстване в представянето си с новите попълнения Георги Топалов и Катбарт Малинга.
Първият гейм започна равностойно и вървеше точка за точка до средата му. След това обаче Монтана взе преднина от 4 точки, която бе достатъчна за затваряне на гейма. Втората част тръгна с леко предимство за Марек и дупничани поведоха при 8:6. Съперникът успя да обърне резултата в своя полза при 13:16, а тук някъде на полето за състава на дупничани се появи угандиецът Катбарт Малинга. Той се включи великолепно и благодарение на играта му Марек Юнион-Ивкони взе гейма при 25:23 за 1:1. В третата част резултатът бе равен до 18:18, но няколко грешки от страна на дупничани доведоха до победата в гейма за Монтана. В четвъртия гейм се разрази истинска битка на полето, като Марек продъжи да играе силно. В крайна сметка обаче домакинското предимство, а и късметът, изиграха роля и монтанчани спечелиха при 25:27 и продължават напред в турнира.