Бела излъга Марек на „Бончук“

09.09.2017

Марек загуби с 0:1 от Беласица в среща от първенството на Югозападната Трета лига. Двубоят се игра пред близо 200 зрители на стадион „Бончук“.
Домакините започнаха по-остро и можеха да открият резултата в 15-ата минута, когато Робертин Атанасов стреля с глава след корнер, но вратарят Благой Стоянов отрази. В 27-ата минута и Росен Йорданов опита късмета си с глава отново след корнер, но топката мина над вратата. Беласица създаде първото си положение в 42-ата минута, когато Мартин Таушанов изскочи почти сам срещу Гоцев, но стражът на Марек се справи. Най-чистото положение за гол за дупничани пък дойде в 71-ата минута. Тогава топката попадна в краката на Николай Николов в наказателното поле, той шутира, но Стоянов с крак успя да избие. Петричани изчакаха своя момент и 5 минути по-късно Симеон Бояджиев с глава прати топката неспасяемо в мрежата на Марек за 0:1.
Марек: Гоцев, Гроздин, Йорданов, Владимиров, Н. Николов, Д. Георгиев (65-Ив. Влахов), Анастасов, Близнаков, Чечев (37-Стоянов), Дж. Николов (84-А. Кючуков), Атанасов