Сърбия спря похода на волейболните ни национали към евромедали

01.09.2017

България отпадна от четвъртфиналите на Европейското първенство по волейбол за мъже след загуба от Сърбия с 0:3 гейма (21:25, 22:25, 26:28).
Съперникът започна по-агресивно срещата. Играчите на Никола Гръбич затрудниха българския тим със силния си сервис, бяха и по-успешни в атака. Преломният момент в първия гейм бе при 10:9 за Сърбия. Две блокади срещу Розалин Пенчев и Цветан Соколов и грешка при мрежата за нашия тим дадоха преднина от 4 точки на противника, която бе запазена до края.
България стартира по-добре във втората част и поведе с 5 точки при 9:4. Волейболистите на Пламен Константинов обаче не успяха да задържат аванса си. Сърбия изравни при 11:11, отново взе инициативата и въпреки промените, които нашият селекционер направи в състава, съперникът поведе с 2:0.
Във втория гейм в игра за България се появиха Георги Сеганов, Тодор Скримов и Теодор Тодоров, които останаха на полето и в третата част. Геймът бе много оспорван като водачеството се сменяше. България имаше три възможности да намали, но не се възползва от тях.
Сърбия продължава на полуфиналите, където ще срещне тима на Германия. Източник: dir.bg