Марек дебютира със страхотен обрат в Елитната U19

13.08.2017

Атрактивно равенство 3:3 като гост на Септември (Сф) направи юношеският отбор на Марек в дебюта си в Елитната група U19. Дупничани дори сътвориха пълен обрат, след като още до 15-ата минута изоставаха с 2 гола. Разписа се Октай Ахмедов в 7-ата и 15-ата минута. В 31-ата минута Мердихан Неязи получи директен червен картон за удар без топка и Септември остана с човек по-малко на терена. Въпреки това до края на полувремето играчите на треньора Антон Кирилов направиха три пропуска сами срещу вратаря на гостите. Дупничани пък веднъж удариха гредата чрез Мони Петров.
След почивката Марек направи страхотен обрат до 2:3 с попадения на Николай Ганчев (47), Симеон Димитров (63) и Иван Георгиев (70). Все пак Септември успя да се добере до точката с гол на Галин Стоянов в 80-ата минута на срещата. Това бе краят на голеадата, но не и на интересните събития на терена. Домакините имаха два пропуска, а Марек също можеше да стигне до победата в заключителните секунди.
Следващата събота Марек е домакин на връстниците си от ЦСКА-София.