Италия ще има нов шампион, Цецо Соколов на финал

20.04.2017

Волейболна Италия ще има нов шампион, след като Цветан Соколов и съотборниците му в Кучине Лубе (Чивитанова) детронираха тима на Азимут (Модена) на полуфиналите. В мач №4, който се игра в Модена, Лубе измъкна драматично 3:2 (25:15, 19:25, 25:22, 22:25, 15:10) след 2 часа и 5 минути и приключи серията с 3:1 победи, информира bgvolleyball.com. Отличен двубой изигра Османи Хуанторена, който завърши с 24 точки (1 ас, 2 блокади, 68 % в нападение). Роденият в Дупница Цецо Соколов добави 22 (1 блокада, 53 % в атака). За Модена 24 точки отбеляза френският ас Ървин Нгапет (3 блокади, 53 % в атака), а Лука Ветори остана с 21 (1 блокада, 61 % в нападение). Това бе пета победа за Лубе срещу този съперник в последните шест мача, като двата тима се срещнаха и в четвъртфиналите от Шампионската лига.
Съперникът на Лубе за финалите ще стане ясен в събота, когато ще се изиграе мач №5 от другата серия между Диатек Трентино (Тренто) и Сър Сейфти Конад (Перуджа). Вчера, в мач №4 Перуджа изравни серията на 2:2 победи, след като се наложи с категоричното 3:0 (25:21, 25:21, 25:23) като домакин. Велизар Чернокожев се включваше като резерва във втория и третия гейм, но не успя да направи точка. Сръбският диагонал Александър Атанасийевич реализира 22 точки (3 аса, 59 % в нападение).
"Всички сме много щастливи от тази победа, много труден мач, а в тайбрека показахме, че сме отбор, който не иска да загуби. Мисля, че сме най-добрият отбор и го демонстрирахме. Междувременно, постигнахме целите си да играем във финалната четворка на Шампионската лига и на финал за Скудетото, но все още нищо не сме направили, с изключение на Купата на Италия (която Лубе спечели). За да направим този сезон изключителен, трябва да довършим нещата до край. След една седмица се започва отново и трябва да подредим идеите си и да се опитаме да играем още по-добре. Тренто или Перуджа? Може би ще бъдат играчите на Тренто, които като домакини се представят наистина много силно. Петият мач с Перуджа ще бъде много оспорван. Но няма значение кой ще ни бъде съперник във финала, при всички положения ще бъде много трудно", коментира Цветан Соколов пред клубния сайта на Лубе.