Малко не достигна на Марек Юнион-Ивкони да хвърли бомбата

07.03.2017

Марек Юнион-Ивкони изигра силен мач, но не успя да се справи със звездния тим на Нефтохимик в среща от 3-тия кръг от турнира за Купата на България по волейбол. Бургазлии спелечиха много трудно в Дупница с 3:2 (18:25, 25:21, 25:20, 22:25, 11:15) и се класираха за финалната фаза. Така „Нафтата“ продължи великолепната си серия и вече има 12 поредни победи.
Марек започна нервно и в първия гейм гостите бяха тимът, който диктува темпото. Бургазлии натрупаха преднина още в началото, която им беше напълно достатъчна да спечелят лесно с 18:25. Във втората част играчите на Марек Юнион-Ивкони се успокоиха, а и като че ли „Нафтата“ подцени ситуацията. Това доведе до аванс в резултата на домакините, които взеха гейма при 25:21 за 1:1. В третата част двата тима често си разменяха водачеството. В заключителните разигравания обаче Марек натисна и успя да приключи гейма в своя полза с категоричното 25:20. Звездната селекция на бургазлии намери изход от ситуацията и след 22:25 в четвъртия гейм вкара мача в тайбрек. А там далеч по-опитният тима на Нефтохимик взе удобна преднина при 4:7, за да спечели тайбрека, а с това и мача.
Жребият за финалната фаза на турнира е утре.