Марек Юнион-Ивкони тръгна със загуба в плейофите за титлата

16.03.2017

Марек Юнион-Ивкони загуби с 0:3 (25:22, 25:18, 25:19) като гост на Монтана в първи ¼-финал от плейофите за титлата на България по волейбол при мъжете. Двубоят се игра в монтанската зала „Младост“, като тимът на гостите бе подкрепят от около 20 свои фенове, пропътували разстоянието от Дупница.
В първия гейм домакините от самото начало взеха преднина от 2 точки, която докрая леко увеличиха, за да спечелят с 25:22. Във втората част Монтана победи доста по-лесно и бързо, а в третата събитията на полето се повториха, за да се стигне до чиста победа за домакините с 3:0.
По регламент се играе до 2 победи от 3 мача, като следващият сблъсък между двата отбора е на 19-ти март от 17 часа в Спортната зала в Дупница. Евентуалната трета среща е насрочена за 23-ти март в Монтана.