Марек Юнион-Ивкони започна силно, но завърши слабо срещу ЦСКА

11.02.2017

Марек Юнион-Ивкони загуби с 1:3 (22:25, 25:18, 25:18, 25:14) като гост на ЦСКА в среща от първенството на Суперлигата по волейбол. Дупничани започнаха много силно мача и спечелиха първия гейм, но след това „червените“ показаха класа и обърнаха резултата.
В първата част Марек игра спокойно и концентрирано и изненада неприятно своите домакини като ги победи с 22:25. Във втория гейм ЦСКА намери ритъма си и въпреки че гостите се държаха добре, частта отиде в полза на „армейците“ за 1:1. Третият гейм вървеше точка за точка в първата му половина, но след това ЦСКА натисна от сервиз, което се оказа решаващо – 25:18 и 2:1. В четвъртата част Марек Юнион-Ивкони като че ли се предаде, отбеляза само 14 точки и срещата приключи с победата за домакините с 3:1 гейма.
Негативно влияние върху играта на дупничани оказаха и проблемите с контузии в отбора.