Марек Юнион-Ивкони видя много зор, но преодоля Черно море

09.12.2017

Марек Юнион-Ивкони измъкна трудна победа с 3:2 (16:25, 30:28, 25:22, 16:25, 15:13) срещу отбора на Черно море в двубой от 11-тия кръг на Суперлигата на България по волейбол. Мачът се игра в Спортната зала в Дупница и предложи много емоции на зрителите.
В първия гейм гостите от Варна играха далеч по-добре от дупничани и бързо поведоха с 1:0. Ключова се оказа втората част, която приключи при 30:28 за Марек и 1:1. Домакините спечелиха и 3-тия гейм, а варненци четвъртия. Истинската драма бе в тайбрека. Черно море поведе с 3 точки и се виждаше победител. С много воля обаче Марек Юнион-Ивкони обърна резултата в края в своя полза и се добра до победата в мача.
По този начин Марек Юнион-Ивкони приключва полусезона на 8-мо място с актив от 14 точки след 5 победи и 6 загуби.