Марек Юнион-Ивкони едва оцеля в Кърджали

15.12.2017

Марек Юнион-Ивкони постигна изненадващо трудна и драматична победа с 3:2 (17:25, 20:25, 25:19, 25:21, 16:18) като гост на аутсайдера този сезон във волейболната Суперлига Арда. В зала „Арпезос“ в Кърджали дупничани спечелиха скоропостижно първите два гейма и изглеждаше, че ще затворят мача с чист резултат. В следващите две части обаче ролите се размениха и домакините успяха да изравнят до 2:2 и пратиха двубоя в тайбрек. В петия гейм пък Арда се виждаше победител, след като водеше с 12:9, а имаше и мачбол при 14:13. В крайна светка обаче гостите от Дупница успяха да обърнат резултат и измъкнаха победата.
По този начин пък съперникът остава единственият отбор в Суперлигата без успех от началото на сезона, вече 12 кръга. За Марек победата бе 6-та, дупничани имат и толкова загуби.