Влакът тръгна! Марек Юнион-Ивкони с победа 3:0 в първия кръг

08.10.2017

Марек Юнион-Ивкони стартира с победа новия сезон във волейболната Суперлига. В първия кръг тимът на Иван Тасев надигра с 3:0 (25:20, 25:17, 26:24) отбора на Арда (Кж) в Спортната зала в Дупница.
В първите два гейма домакините не срещнаха никакви затруднения и бързо поведоха с 2:0. В последнната част обаче последва отпускане в редиците на Марек и Арда успя да изравни при 18:18, а след това се стигна до инфарктното 24:24. В крайна сметка обаче дупничани успяха да затворят гейма и съответно мача.
Най-резултатен за Марек Юнион-Ивкони беше диагоналът Димитър Дулчев с 18 точки, а Станислав Величков добави 15. За Арда Симеон Топузлиев заби 14 точки. „Влакът тръгна! Тази година се връщаме към победите“, коментираха верните фенове след мача.
В следващия кръг на 13 октомври (петък) Арда гостува на Черно море БАСК във Варна, а Марек Юнион-Ивкони гостува на Монтана.