Марек Юнион-Ивкони остана с празни ръце от Монтана

13.10.2017

Марек Юнион-Ивкони загуби с 1:3 (25:21, 27:25, 22:25, 25:17) като гост на един фаворитите във волейболната Суперлига – Монтана. Двубоят бе от 2-рия кръг на първенството и се игра в зала „Младост“.
Домакините започнаха по-силно и спечелиха първия гейм с 25:21. Във втората част Марек дълго време водеше с 3 точки и по всичко изглеждаше, че ще затвори гейма в своя полза. Към края на частта обаче Монтана изравни, а в крайна сметка и обърна за 27:25 за 2:0. В третата част отново Марек Юнион-Ивкони имаше преднина, този път дори по-сериозна – от 5-6 точки. Монтана отново бе близо до обрат, но все пак дупничани взеха гейма на 22 и намалиха на 2:1. Четвъртият гейм се оказа последен в мача, след като домаканите играха силно и затвориха при 25:17.