Нов кошмар за Марек Юнион-Ивкони

24.01.2017

Марек Юнион-Ивкони поднесе нова горчивина на феновете си, след като инкасира 3-та поредна загуба в Суперлигата. Дупнишките волейболисти паднаха от Нефтохимик с 0:3 (18, 19, 13) като гост в бургаската зала „Младост“. Преди това Марек отстъпи от шампиона Добруджа със същия резултат и изненада неприятно запалянковците си с поражение у дома с 1:3 от Тетевен.
Тази вечер срещу Нефтохимик гостите от Дупница започнаха добре и първият гейм се движеше при равен резултат. До 11:11, след което домакините започнаха да трупат аванс, оказал се достатъчен за успех с 25:18 за 1:0. Втората част тръгна с лека разлика в полза на „Нафтата“, Марек Юнион-Ивкони успя да намали изоставеното си, но втората техническа пауза дойде при 16:12 за бургазлии. До края на гейма те нямаха проблеми и затвориха на 19 за 2:0. Третата част премина по идентичин начин, за да може Нефтохимик да спечели с 3:0.
Така Марек Юнион-Ивкони няма спечелен мач през 2017 година. В следващия кръг в събота Марек приема Славия в търсене на първи успех за годината.