2017 г. започна лошо за Марек Юнион-Ивкони

17.01.2017

Марек Юнион-Ивкони загуби с 0:3 (22, 20, 10) като гост на Добруджа в първия си официален мач за годината. Двубоят бе последен от 12-тия кръг на волейболната Суперлига, която се поднови този уикенд.
В първия гейм играта бе равностойна, а резултатът се движеше точка за точка. След 20-та точка обаче домакините успяха да наложат волята си и спечелиха с 25:22, за да поведат с 1:0. По идентичен начин се разви и втората част, с тази разлика, че равенството се задържа до втората техническа пауза. След това Добруджа показа шампионски манталитет и затвори при 25:20 за 2:0. В третия гейм не бяха останали съпротивителни сили в тима на гостите от Дупница и след 25:10 мачът приключи с чистото 3:0 за Добруджа.
След поражението Марек Юнион-Ивкони остава на 6-то място в класирането след 6 победи, 6 загуби и 16 точки.