11 полицаи са ранени по време на мача Левски-Пирин

16.05.2016

11 полицаи са пострадали по време на мача Левски-Пирин, завършил с победа 0:1 за сините.
11 запалянковци от агитката на Левски са арестувани.
При сбиването на агитките в началото на първото полувреме, след като фенове на Левски опитаха да нахлуят в сектора на зелените, полицаите се намесиха, за да предотвратят мелето, но бяха посрещнати с дъжд от камъни и бутилки.
Двама полицаи - на 58 и 28 години - са приети в отделението по хирургия на МБАЛ Благоевград с комоцио. Други 9 служители на реда са с наранявания от хвърлените по тях предмети.
Привърженик на Левски е потърсил помощ в благоевградската болница с кървяща рана на главата, но е отказал да бъде хоспитализиран и е избягал.
Арестуваните фенове са с полицейска мярка „задържане за 24 часа”.

Левски победи с 1:0 Пирин като гост в мач от 34-ия кръг на А група. Двубоят бе последен за наставника на сините Стойчо Стоев, който ще бъде заменен на поста от Люпко Петрович.
Единственото попадение в двубоя вкара Александър Александров в последните секунди на първата част. В самия край на двубоя той получи втори жълт картон и напусна терена преждевременно.
Стоев изведе сините за 42-ви път в първенството, като балансът на тима е 24 успеха, девет равенства и девет загуби.
Трите точки за сините са без особено значение, тъй като те вече си гарантираха второто място в класирането, докато Пирин продължава борбата си за оцеляване, като в момента заема осма позиция, която им гарантира бараж за оставане.
Източник: БГНЕС, dnevnik.bg