Скандали, червени картони и Марек Юнион-Ивкони отпадна от Купата след тайбрек

29.04.2016

Марек Юнион-Ивкони отпадна от турнира за Купата на България по волейбол. На полуфинал в Бургас дупничани загубиха с 2:3 (25:21, 25:22, 31:33, 23:25, 16:14) от Нефтохимик в мач белязан със скандали, много нерви, червени картони и класни изпълнения. Силно се представиха новите попълнения в двата отбора – Теодор Салпаров, Николай Учиков и Николай Николов за бургазлии и Цветан Соколов, Тодор Вълчев и Златан Йорданов за гостите.
В първия гейм домакините успяха да вземат преднина още в началото, която се оказа достатъчна да поведат с 1:0 след 25:21. Втората част тръгна по същия начин – с преднина за Нефтохимик от 4 точки. Авансът се задържа такъв до 23:19, Марек стопи до 23:22, но в крайна сметка бургазлии спечелиха при 25:22 и 2:0. Третият гейм бе украшението на тазгодишния волейболен сезон у нас. Марек Юнион-Ивкони поведе с 5:0 и дълго време поддържаше аванса си. Към края обаче Нефтохимик се вдигна на щурм и успя да изравни при 21:21. От тук до края на полето се разрази страхотна битка и от двете страни на мрежата, като над всички бяха Цветан Соколов и Николай Учиков. С два аса обаче Соколов приключи нещата в полза на дупничани за 31:33. В четвъртата част Марек игра много силно и концентрирано и затвори гейма в своя полза, за да вкара мача в тайбрек. А петата част премина с изключително напрежение и съдийски грешки. При резултат 5:5 червен картон получи треньорът на Марек Юнион-Ивкони Найден Найденов, което донесе и точка за съперника. При 8:9 реферите отсъдиха аут след атака на дупничани, което отново вбеси Найденов. Арбитърът показа нови 2 червени картона – на играч на бургазлии и отново на Найден Найденов. Наложи се дори селекционерът на националния отбор Пламен Константинов да влиза на игрището и да успокоява страстите. Все пак мачът продължи при 10:10, а всичко приключи при 16:14 след атака в аут на Цветан Соколов. И при финалната точка обаче останаха сериозни съмнения дали топката наистина бе в полза на домакините...