Марек Юнион-Ивкони потегли с 3:0 към Купата. Цецо, Тошко и Златан се завърнаха

26.04.2016

С чиста победа с 3:0 (19, 20, 21) започна участието си в груповата фаза на турнира за Купата на България тимът на Марек Юнион-Ивкони. Волейболистите на Найден Найденов надиграха отбора на Арда и практически се класираха за финалната фаза още преди утрешния мач с Монтана.
3-те нови попълнения Цветан Соколов, Тодор Вълчев и Златан Йорданов започнаха днес като титуляри. В основната шестица бе и разпределителят Владимир Лобутов и центровете Борислав Апостолов и Венцислав Трифонов. Либеро Мартин Божилов.
И в 3-те гейма Марек бе по-добрият отбор и логично ги спечели. На моменти обаче се видя несработеност между новите играчи, но и силни отигравания. Над 1000 души наблюдаваха двубоя в Спортната зала в Дупница и подкрепяха отбора си.
Срещата утре с Монтана е от 18 часа, победителят ще завърши на 1-во място в класирането на група Б преди финалната четворка в Бургас.