Марек Юнион-Ивкони вдигна купата пред погледа на Владо Николов, Пламен Константинов и Боре Кьосев

20.04.2016

Марек Юнион-Ивкони стана шампион при юношите старша възраст! На финала в Спортната зала в Дупница домакините победиха с 3:1 (14, 17, -24, 21) отбора на Славия и вдигнаха купата.
Мачът тръгна по мед и масло за тима на Марек, който още в началото на първия гейм взе преднина, която постепенно увеличаваше за да спечели категорично с 25:14. Във втория гейм Славия поведе, но дупничани изравниха при 9:9, а оттам насетне с набраната инерция затвориха при 25:17. Нещата отиваха към чиста и бърза победа, след като в 3-тия гейм Марек Юнион-Ивкони водеше с 19:14.

„Белите“ обаче показаха характер и обърнаха резултата в своя полза – 24:26 и 1:2. В 4-ата част всичко си дойде на мястото. Волейболистите на Христо Райчев отново взеха диригентската палка и с подкрепа от трибуните доведоха нещата до 25:21 и победа с 3:1.
Силно се представи целият тим на Марек, воден от лидера и капитан Цветелин Цветанов, разпределителя Николай Манчев и избрания за най-полезен играч на турнира Кирил Котев.
Купата на победителите връчи кметът на Дупница Методи Чимев, а останалите призове раздадоха волейболните легенди Борислав Кьосев, Пламен Константинов и Владимир Николов.
След Марек и Славия, на 3-то място се нареди отборът на ЦСКА.