Цецо Соколов и Халкбанк поведоха 2:0, но паднаха 3:2

18.03.2016

Италианският Кучине Лубе (Чивитанова) и турският Халкбанк (Анкара) с Цветан Соколов сътвориха истинско шоу в първия си четвъртфинален сблъсък от Шампионската лига. Пред 3620 зрители в зала в Чивитанова Марке Лубе спечели с 3:2 (21:25, 21:25, 25:17, 25:18, 15:11) след обрат от 0:2 гейма.
Ключова роля изигра американецът Уилям Приди, който се появи като резерва на мястото на неубедителния в този мач словенец Клемен Чебуля, отбелязва bgvolleyball.com. Олимпийският шампион със САЩ от 2008 г. бе в основата на подема на Лубе след втория гейм, като завърши с 13 точки (1 ас, 2 блокади, 59% в атака). За останалото се погрижиха единствените "италианци" в състава на домакините - Османи Хуанторена с 19 точки (3 аса, 1 блокада, 54% в нападение) и Иван Милкович с 13 (1 ас, 50% в атака). Американският плеймейкър Мика Кристенсън умело разиграваше атаката на тима си, като често се доверяваше и на мощни нападения през центъра. Сръбският център Драган Станкович се отличи с 11 точки (6 блокади, 71% в атака).
За гостите от Анкара дупничанинът Цветан Соколов реализира 18 точки (4 блокади, 40% в нападение), а полякът Михал Кубяк добави 13 (2 аса, 46% в атака).
Реваншът в Анкара е на 23 март от 17:30 ч б.в.