Марек Юнион-Ивкони не успя

15.03.2016

Марек Юнион-Ивкони не успя да преодолее отбора на Добруджа и напуска надпреварата за първото място в Суперлигата по волейбол. В третия мач от ¼-финалната серия Марек загуби с 0:3 (19, 26, 23) пред пълната зала „Добротица“ и около 40 запалянковци пътували цял ден от Дупница до Добрич.
Мачът започна по вкуса на домакините, които още в началото на първия гейм натрупаха добра преднина. Все пак дупничани успяха да намалят изоставането си и се държаха достойно до 16:13. След това обаче играта на Марек се развали и това позволи на Добруджа да затвори при 25:19, повеждайки с 1:0 гейма. Във втората част отново началото бе за „зелените“, които поведоха с 8:6. Марек Юнион-Ивкони обаче изравни при 9:9 и дори натрупа преднина от 3 точки. Домакините се вдигнаха на щурм и успяха да изравнят при 21:21, а след това благодарение на силния си сервис измъкнаха победата с 28:26 за 2:0. Макар Марек да поведе с 4:0 в третия гейм, моралното превъзходство бе на страната на противника. Така Добруджа изравни при 7:7, а няколко страхотни сервиса на Велизар Чернокожев в средата на частта решиха изхода на мача – 3:0.
Така добричлии се класираха за полуфинал, където ще срещнат тима на Нефтохимик. След 4 поредни шампионски титли пък Марек Юнион-Ивкони този път ще остане без медал.