Нова драма! Марек Юнион-Ивкони удари Добруджа, серията ще се реши в Добрич

13.03.2016

Силен мач изигра шампионът Марек Юнион-Ивкони и победи с 3:1 (17, 16, -22, 28) отбора на Добруджа във втори ¼-финален плейоф от Суперлигата по волейбол. Горещо подкрепяни от своята публика дупничани надиграха съперника си и така всичко ще се реши на 16 март в Добрич.
Сега в Дупница домакините играха със самочувствие и стигнаха до успеха. В първите две части Марек имаше категорично превъзходство, като дори във втория гейм при резултат 20:14 играчите на Добруджа си изпуснаха нервите, което бе наказано от първия съдия с картон. В третия гейм пък домакините водеха с 8:7 на първата техническа пауза, но гостите обърнаха до 9:14, а от там до края, макар и с известни проблеми, затвориха в своя полза и намалиха на 2:1. 4-тият гейм бе наистина драматичен. Добруджа водеше с 6:8 и 13:16, но след серия от сервис на Николай Манчев Марек обърна до 18:17. От тук насетне на полето се разрази същинска битка. След гонитба в резултата, нерви и страхотна драма дупничани, подкрепени от феновете си, измъкнаха успеха при 30:28.
С победата си отборът на Марек не само остана в серията, но си осигури и психологическо предимство преди решителния 3-ти мач в Добрич.