След повече от 2 часа битка! Марек Юнион-Ивкони загуби с тайбрек първия плейоф

10.03.2016

Волейболният шампион Марек Юнион-Ивкони загуби с 2:3 (21:25, 25:14, 25:18, 21:25, 17:15) от Добруджа в драматичен първи плейоф от 1/4-финалите на Суперлигата. Двата тима изиграха страхотен двубой в зала „Добротица“, продължил 2 часа и 15 минути, като накрая ликуваха домакините.
В първия гейм Марек игра много концентирано и заслужено спечели при 21:25. Втората част започна зле за дупничани, които допуснаха изоставане от няколко точки. Играчите на Найден Найденов обаче съумяха да изравнят при 11:11. От тук насетни пък нямаше какво да спре отбора на Добруджа, който попиля гостите за 25:14. Третият гейм стартира добре за Марек Юнион-Ивкони, но силната игра на шампионите трая твърде кратко. Така още до първата техничаска пауза добруджанци взеха аванс – 8:6. Посрещането на гостите се пропука, а това позволи на домакините да увеличат преднината си и да затворят при 25:18 за 2:1. В четвъртата част резултатът вървеше точка за точка до 8:7. След това проблемите в посрещането се прехвърлиха от другата страна на мрежата, което бе добре дошло за тима от Дупница. Марек се разигра и поведе с 9:17, а в основата на силното представяне бяха двете смени – Димитър Дулчев и Павел Душков. След това преднината взе застрашително да се стопява, но Марек Юнион-Ивкони затвори при 21:25 и доведе мача до тайбрек. А там се разрази невероятна битка. Резултът вървеше точка за точка, но при 16:15 атака на Марек през центъра излезе в аут и всичко приключи в полза на Добруджа.
Вторият мач е в неделя в Дупница, Марек Юнион-Ивкони се нуждае от победа за да остане в серията.