Важна победа: Марек Юнион-Ивкони обърна ЦСКА

06.02.2016

Марек Юнион-Ивкони извоюва ценна победа с 3:1 (22:25, 25:22, 25:20, 28:26) над ЦСКА в драматичен двубой от волейболната Суперлига. Срещата предложи доста емоции на над 500 фенове в дупнишката Спортна зала, между които и малка агитка на „червените“.
Мачът тръгна добре за домакините, които направиха разлика от 3 точки в първата част. Постепенно обаче „армейците“ се активизираха и обърнаха нещата в своя полза в края на гейма – 20:22. Така след 22:25 поведоха гостите – 0:1. Втората част започна точка за точка, а ЦСКА дръпна при 10:12. Последва обаче хубава серия за Марек Юнион-Ивкони и дупничани затвориха при 25:22 за 1:1. Третият гейм също вървеше равностойно, но след средата му Марек взе нещата в свои ръце и спечели категорично с 25:20. Изключително драматично премина 4-тата част. През цялото време геймът вървеше точка за точка, чак до самия му завършек. В крайна сметка играчите на Марек показаха по-здрави нерви и успяха да победят с 28:26, а с това и да вземат крайната победа с 3:1.
Така Марек Юнион-Ивкони вече има 7 победи и 6 загуби. ЦСКА пък е с 5 успеха и 8 поражения.